Binance se vrací


Binance se vrací

Největší světová burza Binance měla v polovině loňského roku problémy s regulátory po celém světě. Nyní se snaží spolupracovat s regulátory a do jurisdikcí, kde musela ukončit činnost, se postupně vrací.

Jedním z problému bylo, že burza neměla žádné oficiální sídlo. To by nyní, zdá se, chtěla udělat v Dubaji. Již v minulém roce pomáhala Dubai World Trade Centre Authority s vytvářením regulace pro Spojené arabské emiráty. Nyní na základě této regulace obdržela od nově vzniklého regulátora Virtual Asset Regulatory Authority (VARA) licenci poskytovatele služeb spojených s digitálními aktivy.

Bude moct nabízet burzovní služby zatím jen v omezené míře, investorům, kteří se k tomu kvalifikují, a poskytovatelům finančních služeb. Regulatorní rámec v UAE funguje zatím ve stavu provizoria.

Kromě Spojených arabských emirátů obdržela Binance také povolení od Centrální banky Bahrajnu. Je to součástí širší snahy o zvýšení aktivity v regionu.

Je pravděpodobné, že Binance převezme makléřkou firmu, která působí na trhu cenných papírů Sim;paul Investimentos v Brazílii. V roce 2020 měla Binance problémy s místní Komisí pro cenné papíry (CVM), která ji označila jako entitu, která není registrovaná pro obchodování na trhu s cennými papíry. Proto musela v zemi pozastavit obchodování s futures. Nyní by se chtěla na tento trh vrátit díky tomu, že Sim;paul u CVM registrovaná je.

Už v minulém týdnu probíhaly zprávy, že se CEO Binance scházel s různými regulátory ve Spojeném království. Hovoří se také o tom, že dceřiná společnost Binance převezme firmu Eqonox, která je registrovaná u britského finančního regulátora FCA. Velká Británie by se tak mohla stát další zemí, kam si Binance vrátí.  

Zdroj: Reuters

Můžete se nás na cokoliv zeptat

Vyplňte formulář a my Vás budeme co nejdříve kontaktovat.

Kde nás najdete

CRYFIN a. s.
Chudenická 1059/30, 102 00 Praha - Hostivař,
Česká republika