Ethereum London hard fork


Ethereum London hard fork

Ve čtvrtek 5. 8. byl spuštěn tzv. London hard fork. Celý blockchain Etherea se přesouvá na novou „větev“ původního řetězce. Během tohoto procesu bude implementováno 5 EIPs, tedy Ethereum Improvement Proposals, návrhů na změnu kódu blockhainu odhlasovaných komunitou.

Doteď uživatelé nabízeli poplatky za transakci, které jsou ochotni zaplatit. Sázeli tak oproti ostatním uživatelům. A nejvyšší nabídky pak byly prioritně zařazeny do zrovna uzavíraného bloku.

Od nynějška bude protokol algoritmicky definovat základní cenu transakce, která by měla zaručit, že bude transakce zařazena do příštího bloku. Tím se zvýší předvídatelnost cen.

Zároveň se zdvojnásobí velikosti bloků na řetězci. Ve skutečnosti by se ale měla využívat jen polovina, tedy stejně jako doteď. Zbylá kapacita bloku bude jako rezerva pro případ náhlého zvýšení poptávky. Předejde se tak zahlcení sítě.

Nově také bude docházet k pálení etherů, měny blockchainu Ethereum. Některé bloky tak mohou mít deflační charakter, což by mělo vést ke zvýšení ceny etheru.

Můžete se nás na cokoliv zeptat

Vyplňte formulář a my Vás budeme co nejdříve kontaktovat.

Kde nás najdete

CRYFIN a. s.
Burzovní palác,
Rybná 682, 110 00 Praha, Česká republika

Za účelem zlepšení našich služeb využívají naše stránky CRYFIN soubory cookies. Rozumím a souhlasím