Investice do NFT her nesou ovoce


Investice do NFT her nesou ovoce

V posledních měsících dochází k masivním investicím do projektů napojených na blockchainové hry. I přesto, že celkové investice do krypto odvětví se v květnu snížily, tato oblast investory stále láká. Zatím byly blockchainové hry poměrně jednoduché a levné. Kvalita se ale pomalu začíná blížit standardům v herním průmyslu. 

Časy se mění a zatím nejvýznamnější projekt NFT her Axie Infinity se zdá být v v úpadku. Poprvé o února 2021 měla hra týdenní příjmy pod 1 mil. $. Ukazuje se, že nemá dobře nastavenou ekonomiku a že není pro hráče zábavná v dlouhodobějším horizontu.  

O její místo se hlásí další uchazeči. Přímý konkurent Illuvium nyní vybrala 72 mil. $ prodejem pozemků. Jiná blockchainová hra Grit se bude prodávat v online obchodě Epic Games, výrobce Fornite. Jejich obchod má 194 mil. Zákazníků. Proto je to velký krok směrem k mainstreamingu her, které inkorporují NFTs. 

Důležitým krokem bude také odstranit technologické bariéry. Mnoho uživatelů odradí náročnost instalace krypto peněženky. Herní NFT tržiště Fractal proto vytvořilo peněženku zaměřenou na uživatele, kteří nejsou zběhlí v kryptu. Uživatelé se budou moct přihlásit pomocí Google účtu a hra sama jim peněženku vytvoří.  

Zdroj: VentureBeat

Můžete se nás na cokoliv zeptat

Vyplňte formulář a my Vás budeme co nejdříve kontaktovat.

Kde nás najdete

CRYFIN a. s.
Burzovní palác,
Rybná 682, 110 00 Praha, Česká republika