Konec čínského FUD


Konec čínského FUD

FUD (zkratka Fear, Uncertainity, Doubt; česky Strach, Nejistota, Pochyby) je propagandistická technika, která má za cíl někoho nebo něco postavit do negativního světla. Zákaz kryptoměn ze strany čínské vlády je pro krypto odvětví jednou z nejvýznamnějších kategorií FUD.

Děje se tak už od roku 2017. Každá další zpráva o čínském zákazu spíše mírně zostřuje zákaz původní.

Při poslední iteraci čínského zákazu krypta už skutečně došlo i na to, že oficiálně nebudou moct krypto držet ani obchodovat běžní občané.

Došlo také k zákazu stránek na sledování dat z krypto odvětví CoinMarketCap, CoinGecko a TradingView. E-commerce gigant Alibaba přestává prodávat zařízení na těžbu digitálních měn. Po Binance a Huobi zamezí přístup klientům na svou platformu také další burza KuCoin. S tím, jak se vytrácí poslední zbytky krypto odvětví z Číny, se snižuje šance, že by někdy nějaká další zpráva o čínském zákazu krypta mohla odvětví negativně ovlivnit. Také se ukazuje, že předchozí poklesy cen v návaznosti na pokračující čínské zákazy byly způsobeny z větší míry panikou než reálným masivním odlivem čínských klientů.

Zdroj: The Block

Můžete se nás na cokoliv zeptat

Vyplňte formulář a my Vás budeme co nejdříve kontaktovat.

Kde nás najdete

CRYFIN a. s.
Burzovní palác,
Rybná 682, 110 00 Praha, Česká republika

Za účelem zlepšení našich služeb využívají naše stránky CRYFIN soubory cookies. Rozumím a souhlasím