Krypto zima


Krypto zima

Celková tržní kapitalizace krypto trhu se poprvé od ledna 2021 dostala pod 1 mld. $. Bitcoin atakoval hranici 20 000 $, což je méně než třetina historického maxima. Tu prolomil a dotkl se až 17 567 $.  

Je těžké identifikovat, kterou část propadu má na starosti krypto zima a kterou celková ekonomická recese. Z první z těchto kategorií zastupují třeba kolaps ekosystému Terra a pozastavení výběrů půjčovací platformy Celsius nebo spekulace o insolvenci krypto hedge fondu Three Arrows Capital.  

Do druhé kategorie spadají politiky, které vedou ke snížení objemu investičního kapitálu na trzích, většinou prosazované s cílem snižovat inflaci. Při recesi se vždy jako první přestává investovat do rizikovějších aktiv jako jsou právě kryptoměny. 

Ve středu 15. června oznámeno navýšení úrokových měr ve Spojených státech o dalších 0,75 %, na 1,75 %. To je největší skokové zvýšení úrokových měr za posledních 28 let.Ihned po tomto oznámení se bitcoin začal propadat. Došlo k poklesu z 22 000 $ na 20 000 $. Fed také oznámil, že chce pokračovat ve snižování stavu svých akciových rezerv. 

Zdroj: The Guardian

Můžete se nás na cokoliv zeptat

Vyplňte formulář a my Vás budeme co nejdříve kontaktovat.

Kde nás najdete

CRYFIN a. s.
Virtuální sídlo společnosti Chudenická 1059/30, 102 00 Praha - Hostivař,
Česká republika