Nejsou důkazy o tom, že Čína zakáže těžbu bitcoinu


Nejsou důkazy o tom, že Čína zakáže těžbu bitcoinu

Přes některé zavádějící titulky by se měl čínský zákaz či omezení těžby krypta týkat jen těch těžařů, kteří berou energii z fosilních paliv. To se týká zejména 3. největší provincie Vnitřní Mongolsko, která se omezením těžby bitcoinu na svém území snaží splnit cíl pro uhlíkové emise definovaný pro tuto pětiletku.

Jiný typ problémů vznikl v provincii Sečuan, kde menší objem snižuje předpokládaný výkon tamních vodních elektráren, a tím i počet vytěžených bitcoinů. V tomto případě se ale se zavíráním těžařských továren nepočítá.

Zpráva o omezení těžby bitcoinu v Číně by ale měla mít spíš pozitivní dopady. Koncentrace na „čistou“ energii sníží environmentální dopady těžby. Zároveň se také snižuje moc, jakou bylo mohla mít Čína nad bitcoinem, což by pro decentralizovanou síť nebylo pozitivní. Tím by se měla snížit i volatilita hash rate, tedy neměla by tolik kolísat výpočetní kapacita potřebná k zavření nových bloků.

Zároveň proběhla médii zpráva, že čínské finanční instituce nebudou moci obchodovat s firmami souvisejícími s kryptem. Ve skutečnosti to mají zakázáno už od roku 2017. Čínské samoregulační orgány finančního sektoru jen vydaly zprávu, že tato nařízení hodlají nadále dodržovat.

 

Zdroj: Reuters

Můžete se nás na cokoliv zeptat

Vyplňte formulář a my Vás budeme co nejdříve kontaktovat.

Kde nás najdete

CRYFIN a. s.
Chudenická 1059/30, 102 00 Praha - Hostivař,
Česká republika