Plán na záchranu Terra ekosystému


Plán na záchranu Terra ekosystému

Přestože se kryptoměnové projekty většinou tváří, že jsou decentralizované, většinou za nimi stojí nějaká správní organizace. V případě ekosystému Terra jsou to Terraform Labs. Její CEO Do Kwon v minulém týdnu představil už druhý plán na jeho záchranu poté, co došlo ke kolapsu správního tokenu LUNA a hlavního stablecoinu UST.  

Blockchain Terra by se měl rozdělit na 2, udělat tzv. fork. Starý blockchain se přejmenuje na Terra Classic bude nadále pokračovat i se znehodnocenými aktivy. Co bylo dosud známé jako LUNA token, bude nyní LUNA Classic (LUNC). LUNA se potom bude nazývat nový token na novém blockchainu. Tato LUNA 2.0 bude distribuována mezi držitele původního LUNA tokenu, držitele UST a vývojáře Terra Classic. 

Obecná nálada je taková, že členové komunity Terra této změně, ti, kdo ověřují bloky, jsou ale pro. Ke schválení je potřeba potřeba 40 % účast validátorů, kteří budou pro z více než 50 %. Karty jsou v současnosti rozloženy tak, že návrh bude s největší pravděpodobností přijat. Volba by měl trvat do 25. května. 

Zdroj: UNIVERSITY OF CAMBRIDGE

Můžete se nás na cokoliv zeptat

Vyplňte formulář a my Vás budeme co nejdříve kontaktovat.

Kde nás najdete

CRYFIN a. s.
Chudenická 1059/30, 102 00 Praha - Hostivař,
Česká republika