Platební společnosti integrují krypto


Platební společnosti integrují krypto

Platební firmy přes propad trhu představily produktové inovace, které dále sbližují svět krypta se světem tradičních financí. Jednou z těchto oblastí sbližování jsou platební systémy. 

PayPal už v minulosti umožnil nákup kryptoměn. Nevýhodou ale bylo, že je poté nebylo možné převést mimo prostředí PayPalu a digitální aktiva tak ztrácela jednu ze svých hlavních výhod, reálného vlastnictví v prostředí internetu. To se teď mění. Nově bude možné z účtu PayPalu odesílat krypto na jiné peněženky, a to včetně burz a hardwarových peněženek.  

MoneyGram je firma, která umožňuje mezinárodní převody bez toho, aniž by musel zákazník vlastnit bankovní účet. Projekty jako krypto peněženka El Salvadoru Chivo přímo ohrožují tento obchodní model. Proto Monegram přichází s vlastním projektem blcockhainových převodů peněz. Na blockchainu Stellar spouští službu, která umožňovat směnu kryptoměn za národní měny a naopak. Digitální měny bude také možné odesílat na jiné účty. Prvními trhy, kde bude možné službu využívat jsou USA, Kanada, Filipíny a Keňa. Je tomu tak proto, že je tu velký objem přeshraničních remitencí. 

MasterCard se spojila s umožní nakupovat NFTs svými platebními kartami. V oučasnoti je po světě 2,9 mld. aktivních karet MasterCard. 

Platební společnost Abra zaměřená na digitální finance představila první kreditní kartu v síti American Express, která bude nabízet krypto odměny za nákupy. Jde o první takovou kartu v síti America Express. 

Zdroj: TechCrunch

Můžete se nás na cokoliv zeptat

Vyplňte formulář a my Vás budeme co nejdříve kontaktovat.

Kde nás najdete

CRYFIN a. s.
Chudenická 1059/30, 102 00 Praha - Hostivař,
Česká republika