První bitcoinové ETF ve Spojených státech


První bitcoinové ETF ve Spojených státech

Krypto komunita celý rok čekala, až bude spuštěn ETF, neboli Exchange-Traded Fund ve Spojených státech. ETF nabízí způsob, jak investovat do nějakého aktiva, balíčku aktiv nebo indexu přímo na burze. Naděje příznivců bitcoinu vzbudilo schválení 2 těchto fondů v Kanadě v únoru. Od té doby jich několik čekalo na schválení i v USA.

Nový fond se jmenuje ProShares Bitcoin Strategy ETF (ticker BITO). Nejde však o fond, který by sledoval přímo cenu bitcoinu, ale o bitcoinové futures vydávané na burze CMI. Jde tedy spíše než o cenu bitcoinu o sentiment kolem bitcoinu. Měl by být méně volatilní než v případě přímé expozice. Nevýhodou je, že pro investování do něj musí zájemce použít prostředníky jako hedgeové fondy.

Schválení ETF je jedním ze signálů, které pomohly bitcoinu překonat hranici 60 000 $.

K zalistování ETF, které sleduje cenu bitcoinu přímo, by mělo dojít v Evropě. Správce Jacobbi Asset Management oznámil v pátek, že získal povolení spustit první bitcoinový ETF. Má prý autorizaci od Guernsey Financial Services Commission (GFSC) a čeká na schválení britského regulátora Financial Conduct Authority FCA.

Zdroj: CNBC

Můžete se nás na cokoliv zeptat

Vyplňte formulář a my Vás budeme co nejdříve kontaktovat.

Kde nás najdete

CRYFIN a. s.
Burzovní palác,
Rybná 682, 110 00 Praha, Česká republika

Za účelem zlepšení našich služeb využívají naše stránky CRYFIN soubory cookies. Rozumím a souhlasím