Už druhá země učinila z bitcoinu oficiální platidlo


Už druhá země učinila z bitcoinu oficiální platidlo

Středoafrická republika se po El Salvadoru stala druhou zemí na světě, kde se bitcoin stal legálním platidlem. Spolu s tím vláda zlegalizovala používání kryptoměn. Adopce kryptoměn by se tak měla v budoucnu zvyšovat. Zrovna v případě této země to byl překvapivý tah. 

Překvapivé na to je, že jde o zemi, kde je povědomí o kryptu poměrně nízké. Navíc jde o zemi, kde má jen 11 % lidí připojení k internetu a jen 14 % má stabilní přístup k elektrické síti. Méně, než polovina obyvatel využívá mobilní telefony. Bitcoin a digitální měny běží na decentralizované účetní knize na internetu a pro platby jimi je většinou potřeba mobilní telefon. Využívání bitcoinu jako platidla se potenciálně tedy týká něco přes 500 000 lidí. 

Stejně jako se El Salvador chtěl vymanit z vlivu americké národní banky, tak Středoafrická republika chce snížit závislost na bance Bank of Central African States (BEAC). Ta vydává měnu Central African Frank CFA, kterou využívá dalších 5 zemí v Africe, a její kurz je fixován na euro. Jde tedy zejména o snahu vymanit se z francouzského vlivu. 

Zdroj: Yahoo News

Můžete se nás na cokoliv zeptat

Vyplňte formulář a my Vás budeme co nejdříve kontaktovat.

Kde nás najdete

CRYFIN a. s.
Burzovní palác,
Rybná 682, 110 00 Praha, Česká republika